Barbie’ye rakip geliyor: Klasik oyuncak filmi için ünlü yönetmen

Mattel, Barbie filminin ardından başka bir oyuncak serisini filme taşıyor. “Matchbox” adlı ikonik oyuncak araç serisinden esinlenilerek yapılan bu film, Skydance ve Mattel Filmleri tarafından yönetmen Sam Hargrave’a emanet edildi. Hargrave, Netflix’in “Extraction” serisiyle tanınan başarılı bir aksiyon yönetmeni. Filmin senaryosunu ise “Prey”den David Coggeshall ve “Banshee”den Jonathan Tropper kaleme alacak.

Matchbox, 1953 yılında bir otomobil meraklısı tarafından çocuğuna okula götürebilmesi için tasarlanmış minyatür bir oyuncak araç serisiydi. Şimdiye kadar 70 yılı aşkın bir süredir popülerliğini koruyan Matchbox, dünya genelinde saniyede iki araç satışıyla dikkat çekiyor.

Barbie’ye rakip geliyor: Klasik oyuncak filmi için ünlü yönetmen

Mattel, 2023’te Greta Gerwig’in yönetmenliğini yaptığı ve Margot Robbie ile Ryan Gosling’in başrollerini paylaştığı “Barbie” filmiyle büyük bir başarı yakaladı. Film, meraklı Barbie ve Ken‘in mükemmel pembe Barbie Land’i terk edip gerçek dünyayı keşfetmelerini konu alıyor. Bu başarı, şirketi UNO, Polly Pocket ve Barney the Dinosaur gibi diğer oyuncaklara dayalı filmler yapma konusunda cesaretlendirdi. Ayrıca, Matchbox’ın yanı sıra bir Hot Wheels filmi de duyuruldu.

Matchbox filmi için konu detayları ve oyuncu kadrosu henüz gizli tutulsa da, IP’nin bir franchise haline gelebileceği belirtiliyor. Eğer Hargrave’in önceki serilerinden bir ipucu alacak olursak, büyük aksiyon sahneleri ve araba kovalamacaları bekleyebiliriz, ister Matchbox boyutunda olsun ister olmasın. Film henüz bir çıkış tarihi almadı. Aile filmleri listemize göz atabilir veya yaklaşan filmlerle ilgili güncel bilgileri takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir