Elden Ring, yıllar sonra Witcher 3’ü solladı! Oyuncular birbirine girdi

Elden Ring için ilk genişleme paketi geçtiğimiz günlerde çıkış yaptı. Shadow of the Erdtree olarak adlandırılan DLC sürümü kısa sürede büyük beğeni topladı. Buna göre The Witcher 3 DLC’si Blood and Wine’ı geçti. Değerlendirme puanları ise oyuncuların birbirine girmesine yol açtı.

Elden Ring Shadow of the Erdtree tüm zamanların en iyi DLC’si oldu

Elden Ring Shadow of the Erdtree Metacritic’te 95 puan aldı. Bu değerlendirme ise Shadow of the Erdtree’yi tüm zamanların en yüksek puanlı DLC’si haline getirdi. Daha önce liderlik 92 puana sahip olan The Witcher 3’ün Blood and Wine genişleme paketini aitti.

Shadow of the Erdtree, Elden Ring’in Limgrave ve Liurnia bölgelerinin toplamı büyüklüğünde bir harita sunuyor. Ancak oyunculara çok daha gelişmiş seviye tasarımları ve dikey yapılanma vadediyor. Oyuncular yüzlerce yeni silah, zırh ve büyü gibi eşyaları keşfedecek.

DLC ayrıca Remembrance gibi birçok düşman ve 30’dan fazla küçük düşman karakterlerine yer veriyor. Özellikle ana düşmanların genişleme paketinde geri döndüğü ifade edildi. Bu da yeni bölgelerde her an karşınıza çıkabileceği anlamına geliyor.

Kullanıcı yorumlarına göre Shadow of the Erdtree; Elden Ring’in çevresel hikaye anlatımına kıyasla daha karakter odaklı bir hikayeye yer veriyor. Oyuncular, genel hikayeye bağlanan yediden fazla görevle birlikte genişleme paketini oldukça beğendi.

Geniş haritası, zorlu savaşları ve ilgi çekici hikayesiyle Shadow of the Erdtree şu anda en yüksek puanlı DLC olarak lider konumda. Yıllar önce çıkan Blood and Wine’ın atak yapıp yapmayacağı ise şimdilik belirsiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir